Активност „Сваки дан је важан дан“

У оквиру Обогаћеног једносменског рада, у који је наша школа укључена већ пету годину за редом (од школске 2019/2020.), у школској 2023/2024. години се спроводи и активност „Сваки дан је важан дан“. У ову активност су укључени ученици трећег и четвртог разреда, а води је Вера Пашћан, школски психолог. Тема активности је обележавање међународних дана.

У првом тромесечју школске 2023/2024. године смо обележили:

1. Међународни дан мира (21.септембар)

2. Међународни дан старијих особа (1. октобар)

3. Светски дан животиња  (4.10)

4. Учествовали у обележавању Дечије недеље

5. Светски дан менталног здравља (10. октобар) смо обележили са две радионице са ученицима на тему „Превенција менталног здравља код деце и младих“

6. Заједно са групом коју води наставница Гордана Врачевић „Здрава исхрана“ обележили смо Светски дан хране (16.10.) и Светски дан јабуке (20.10.)

7. Заједно са групом „Здрава исхрана“ и „Кад се многе руке сложе“ обележили смо Међународни дан борбе против сиромаштва (17.10.) и учествовали у организацији хуманитарне продајне изложбу под називом „Помоћ другу“ (20.10.)