Екскурзија за ученике петог и шестог разреда

За ученике петог и  шестог разреда,екскурзија је реализована 13. октобра 2023. године, на релацији Доња Борина – Шарганска осмица – Мокра Гора (Дрвенград) – Кремна (Тарабића кућа) – Манастир Рача – Перућац – Доња Борина.

Укупно 29 ученика, два наставника и стручни сарадник, кренуло је на пут ка Тари. Вожња возом „ Носталгија“, оставила је велики утисак на ученике. Видиковци на обронке планине пленили су  својим изгледом. Током вожње правили смо кратке паузе како би се фотографисали. Током разгледања и обиласка Дрвенграда, ученици су погледали краткометражни филм.

Ученици су се нарочито одушевили називима улица, које носе називе познатих светских личности.

Такође, имали смо прилику обићи цркву брвнару, посвећену Светом Сави. Обишли смо и кућу Тарабића, Спомен дом креманских пророка у Кремнима. Обишли смо и манастир Рачу.

Као последња дестинација нашег путовања, било је језеро Перућац и река Врело (Година).