Поводом обележавања  „Седам векова манастира Троноше“ организована посета манастиру

У недељу,  15. 10. 2017. године је одржан излет и постета манастиру Троноша. Излет је организован у оквиру историјске секције, а са поводом обележавања  „Седам векова манастира Троноше“. Ученици су на овом ходочашћу прешли преко 40 километара неравног терена и уз то могли да виде археолошко налазиште из 13-ог века које је припадала босанској цркви. На том путу смо свратили и до храма Светог Ђорђа у Зајачи где смо саслушали предавање тамошњег свештеника.

У манастиру Троноша, ученици су могли да науче од историјату манастира дугом 700 година и о јединственој традицији у свету,  такозваним „Ратарским Свећама“ тешким 50 килограма које пред сваки Ускрс манастиру поклањају житељи околних села.  У Доњу Борину се враћамо уморни од пута, али задовољни, пуни утисака и успомена којих ћемо се сви сећати целога живота.