Дечја недеља у матичној школи

Дечја недеља под слоганом  „Ја сам дете имам план: толеранција и љубав сваки дан“ трајала је од 7. до 11.октобра 2024. године.  Ученици млађих разреда су ову недељу обележили разним активностима.

Дечја недеља је била прилика да се подсетимо да деца треба да буду заштићена и срећна, да живе у здравом окружењу у коме могу да се унапређују и промовишу дечја права.

Као и сваке године, ученици су радо учествовали у свим активностима.

Ученици наше школе су Дечју недељу обележили следећим активностима:

• Петак, 04.10.2024. – Изложба у холу школе „Ја сам дете имам план: толеранција и љубав сваки дан“
  • Понедељак, 07.10.2024. – спортски дан „У здравом телу, здрав дух“ – ученици су на травнатом игралишту показали своје спортске способности, као и то да су дружење и фер-плеј игра најважније у спорту.
  • Уторак, 08.10.2024. – Маскенбал „Јесење креације“ – Ученици су за време 4. и 5. часа, уз присуство учитеља, као и многобројних родитеља, прошетали путем кроз село. У повратку, задржали су се у црквеном дворишту где су родитељи припремили послужење, слаткише и сокове. Сви присутни су уживали у дружењу.
  • Среда, 09.10.2024. – У Дому културе у Малом Зворнику, ученици млађих разреда су уживали у позоришној представи „Ко се боји вука још“. Након представе, ученици 1. разреда су посетили библиотеку „17. септембар и том приликом добили чланске карте.
  • Четвртак, 10.10.2024. – излет „Јесен нас зове“ – За време трећег, четвртог и петог часа ученици су ишли на излет у засеок Гај. Уживали су у лепотама природе, чистом ваздуху и дружењу са другарима.
  • Петак, 11.10.2024. – приредба у част ђака првака – Традиционално, реализована је приредба у част ђака првака. Ученици су и овога пута показали своје глумачке способности кроз низ драмских текстова, рецитација и певања песама.