Извештај са Општинског такмичења у лову рибе удицом на пловак у конкуренцији ученика основних школа

У сусрет Дану општине Мали Зворник, одржан је Куп основних школа у лову рибе удицом на пловак.

Такмичење је, под покровитељством КСР „Дринско језеро“, одржано у суботу 07. септембра 2019. године, на стази у Малом Зворнику (Мали Зворник Центар – Колонија). Такмичило се 10 екипа са по пет такмичара (5 екипа дечака и 5 екипа девојчица) из свих 5 основних школа наше општине.

Екипа ИО Брасина је освојила прво место и златне медаље, а дечаци матичне школе треће место и бронзане медаље. Тамара Мијаиловић (Брасина), ученица осмог разреда је у конкуренцији девојчица, победник стазе, са највећим уловом.

Сви такмичари су добили мајице, као и доручак. Целокупно такмичење је протекло у правом спортском риболову, са доста улова, што је причинило велико задовољство ученицима, родитељима и вођама екипа.

Такмичењу је традиционално присуствовао и велики број родитеља. Посебне похвале за фер такмичење, другарство и сарадњу су заслужили сви, првенствено ученици, потом родитељи, али и повереници.