Обавештење за родитеље и ученике о почетку другог полугодишта 2021/2022. године

Друго полугодиште Школске 2021/2022. година у складу са Календаром образовно-васпитног рада основне школе почиње 24.01.2022. године, по важећем распореду звоњења и распореду наставе.

Модел организације наставе који се примењује у Основној школи „Браћа Рибар“, Доња Борина:

Образовно-васпитни рад у школи кроз непосредни рад — 1 модел примењује се у првом циклусу, и одељењима другог циклуса која броје испод 16 ученика

Образовно-васпитни рад у свих 7 одељења (6 некомбинованих и једно комбиновано) првог циклуса и петом и осмом разреду другог циклуса (оба разреда броје по 12 ученика), организује се непосредно у простору школе, како у матичној школи, тако и у Издвојеном одељењу Брасина. У складу са тим за све ученике првог, и одељења петог и осмог разреда другог циклуса обавезна настава, као и остали облици образовно-васпитног рада организују се према усвојеном распореду часова за све ученике у одељењу истовремено. Час наставе траје 45 минута. Свако одељење (група) има своју учионицу, током малих одмора нема промене учионице/кабинета, осим када је то неопходно због специфичности наставних предмета и коришћења одређене опреме и наставних средстава (часови информатике и технике и технологије).

Образовно – васпитни рад у школи кроз непосредни рад и наставом на даљину у организацији школе – II модел примењује се у одењима другог циклуса која броје преко 16 ученика

У одељењима шестог и седмог разреда, која броје преко 16 ученика, извршена је подела на групе, група А и група Б, које ће се смењивати на седмичном нивоу. Група А ће стартовати у понедељак 24.01.2022. године, и долазиће у и среду и петак у школу, а група Б у  уторак и четвртак.  У наредној седмици  групе ће обрнути дане доласка, и тако наизменично. Група која је у школи непосредно прати наставу, а друга група је укључена преко Гугл мит-а и прати дешавања у учионици. Изузетно, уколико буду постојали проблеми са нестанком електричне енергије или Интернет конекције, групи која прати наставу од куће ће бити остављани материјали на Гугл учионици или ће бити упућивани на друге изворе знања од стране наставника.  Час наставе траје 45 минута. Свака група има своју учионицу, током малих одмора нема промене учионице/кабинета, осим када је то неопходно због специфичности наставних предмета и коришћења одређене опреме и наставних средстава (часови информатике и технике и технологије).

Молимо вас да погледате и стручно методолошка упутства о трајању изолације и карантина за случајеве позитивних налаза на Ковид 19, као и блиских контаката, сачињених од стране Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“, који се налазе као прилози.

Срећан почетак другог полугодишта школске 2021/2022.године и добро здравље вам жели колектив школе!

Прилог 1 – Измена Прилога 7. Поступак с блиским контактима особе оболеле од COVID-19 Стручно-методолошког упутства за спречавање уношења и контролу ширења COVID-19 у Републици Србији

Прилог 2 – Измена Прилога 16. Критеријуми за завршетак изолације болесника са COVID-19 Стручно-методолошког упутства за спречавање уношења и контролу ширења COVID-19 у Републици Србији