Пројектна настава – „Моба и прело“

Пројектна настава се од школске 2018/2019. године уводи у први и пети разред основне школе. Укључивањем ученика у пројектну наставу унапређују се њихова постигнућа у конкретним наставним предметима: боље разумеју, мотивисанији су за рад и истраживање, повезују и примењују научено.

У оквиру области Књижевност  из наставног предмета српски језик и књижевност ученици петог разреда су реализовали пројекат под називом „Моба и прело“. Ученици су имали задатак да истраже мобу и прело некада и сада, примењујући различите изворе информација у својој околини или на интернету. Резултате својих истраживања представили су на паноу, израдили су презентације, направили изложбу плетених и вежених ствари. Уз помоћ родитеља ученици су  направили  домаће колаче којима су послужили присутне госте.

Наставник српског језика Сузана Секулић