Дан државности – Нерадни дани 15. и 16. фебруар

У понедељак 15.02.2021. године, на Сретење, обележава се Дан државности Републике Србије, установљен у спомен да дан када је на збору у Орашцу 1804. године подигнут Први српски устанак, као дан сећања на почетак Српске револуције и почетак ослобађања од турске власти. Такође се прославља као Дан уставности Србије у спомен на дан када је у Крагујевцу 1835. године издат и заклетвом потврђен први Устав Књажевине Србије – Сретењски устав.

Тим поводом су понедељак и уторак, 15. и 16. фебруар 2021. године нерадни дани.

Први радни дан након празника је среда, 17.02.2021. године. Настава у Основној школи „Браћа Рибар“ у Доњој Борини у среду ће бити по уобичајеном распореду. Ученици петог, шестог и осмог разреда, који су у A групи долазе у среду на наставу у школу, док ће Б група пратити наставу онлајн. Остала одељења долазе у школу у пуном саставу.

Срећан Дан државности Републике Србије и пријатан одмор у нерадне дане!

Љиљана Јекић